AK Parti Tokat Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Dilek Yüksel, Niksar Sevgi Evlerinde Sahur Programına katılarak,  sevgi evlerinde kalan çocuklar ve bakıcı annelerle birlikte sahur sofrasında buluştu.

TBMM Genel Kurulu çalışmalarına ara verilmesi dolayısıyla Tokat’ta yoğun bir program gerçekleştiren Yüksel, AK Parti Niksar İlçe Başkanı Abdullah Yıldız ile birlikte katıldığı Sevgi Evleri Sahur programının çok duygusal bir ortamda, huzur ve mutluluk dolu manevi iklim içinde geçtiğini ifade etti.

Çocukların ve bakıcı annelerin birlikte hazırladıkları yemekler ve gözlemelerin, kendi evlerimizdeki lezzet ve kaliteden daha güzel olduğunu vurgulayan Yüksel, “Sevgi Evleri’nin kimsesiz ve korunmaya muhtaç çocuklarımız için ne kadar önemli bir imkân olduğunu yaşayıp gördük.

Evlerdeki konfor ve imkânın en güzelinin sunulduğunu; anne şefkatinin olabildiğince gösterildiğini görmek bizi mutlu etti. 13-18 Yaş grubu kız çocuklarımızın eğitim, sağlık ve her türlü ihtiyacının karşılandığı, geleceklerinin hazırlandığı, çok güzel imkânların sunulduğu, Niksar Sevgi Evlerinin, yönetici ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Kız çocuklarımıza hayat boyu başarılar ve mutlu gelecekler diliyorum,” dedi.

İlçe Başkanı Yıldız ise, “Niksar Sevgi Evleri, sosyal devlet anlayışımızın ve sosyal sorumluluk bilincimizin bir sonucu olarak, Sayın Milletvekilimiz Dilek Yüksel’in gayret ve öncülükleriyle bu günkü güzel konumuna geldi. Hükümetimizin, dezavantajlı gruplar dediğimiz, korunmaya muhtaç çocuklar, engelliler, yaşlılar, gaziler vb. sosyal kesimleri kuşatan politikalarının ne kadar isabetli olduğunu bu tür ziyaretlerde çok daha iyi anlıyoruz. Yeniden yapılandırılan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın çalışmaları, ülkemiz gündeminin ön sıralarında yer alıyor. Bu vesile ile Başbakanımıza, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımıza ve Sayın Milletvekilimize bir kez daha teşekkür ediyorum,” şeklinde konuştu.

Sevgi Evleri Müdürü Adnan Tanrıverdi’nin ev sahipliği yaptığı ziyarete,  AK Parti İlçe Sosyal İşler Başkanı Suzan Ulaşoğlu ve İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurdan Genç’te katıldılar. 


 

ÖNEMLİ LİNKLER