23 ve 24.Dönem AK Parti Tokat Milletvekili ve Türkiye Vakıflar Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Yüksel, Kurban Bayramı ile ilgili yayınladığı kutlama mesajında bayramların, birlik ve beraberliğin yaşandığı, yardımlaşma ve dayanışmanın en üst düzeyde olduğu  çok önemli kutsal günler olduğunu kaydetti.
 
Sevgi, barış, dostluk ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, dargınların barıştığı, tüm milletin kucaklaştığı bir Kurban Bayramı'na daha kavuşmanın mutluluğunun yaşandığını ifade eden Yüksel, Kurban Bayramın ülkemize hayırlı ve bereketli yarınlar getirmesini diledi. Milletvekili Yüksel kutlama mesajında şunlara yer verdi:

tüm dünyada tarih boyunca  İnsani değerleri ve eşsiz medeniyetiyle, Aziz Milletimiz daima adaletten, barıştan, yardımlaşmadan, kardeşlik ve hoşgörüden yana olmuştur. İnsanlığın, her şeyden daha çok, sevgi, barış ve dayanışmaya ihtiyacı bulunmaktadır. Yoksulluk, doğal afetler, terör ve şiddet gibi tüm dünyayı yakından ilgilendiren sorunların çözümü, insanları evrensel değerlerde buluşturacak, ön yargıları kıracak, mesafeleri ortadan kaldıracak bir iklimin oluşturulmasına bağlıdır. Bu anlamda bayramlarımız, milletimizin eşsiz ilham kaynağı ve tüm dünyaya da örnek teşkil eden mukaddes zamanlardır.
 
Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştiren, millet olma iradesini ve kardeşliği en üst düzeyde hissettiren, kırgınlıkları ortadan kaldıran bayramların, mutluluk ve huzur dolu bir iklim meydana getirmeleriyle inanç, kültür ve Türk medeniyetinin en temel unsurlarıdır.
 
Kardeşlik ikliminin en yoğun şekilde yaşandığı, ailemiz, dost ve akrabalarımızla birlikte geçirdiğimiz bu bayramlarda, milletimiz birbirine daha çok kenetlenerek ve destek olarak dünya üzerinde eşsiz bir dayanışma örneği sergiliyor.
 
Ülkemizin güçlenmesi, medeniyetimizin yeniden ayağa kalkmasından korkan iç ve dış güçlerin terör örgütleri üzerinden yaptıkları işgal ve istila hareketleri karşısında milletimizin dik duruşu, kenetlenmesi,  istiklal mücadelesindeki ruhu hep taşıması bunun en büyük kanıtıdır.
 
Gezi olaylarıyla başlayan, 17-25 Aralık darbe girişimi, FETÖ terör örgütü üzerinden 15 Temmuz işgal ve istila girişimi karşısında, milletimizin kendi iradesine, bağımsızlığına sahip çıkması dünya üzerinde eşi benzeri görülmemiş birlik beraberlik dayanışma ruhunun tezahürüdür.
 
Türkiye tüm bu engellemelere rağmen birlik ve beraberliği ile gelecek kuşaklara çağdaş, kültür ve medeniyet birikimine sahip çıkan, daha güçlü bir ülke bırakabilmek için yürüdüğü bu yolda emin adımlar atmaya devam edecektir. İnanıyorum ki bayram, huzur ve mutluluğumuzu daha da artıracak, kardeşlik ve dayanışma bilincimizi derinleştirecektir.
 
Ülkemiz bugün, barışın ve istikrarın sürekli kılınmasını amaçlayan çabalarıyla, dünya gündemini etkileyen ve belirleyen, uluslararası sorunlarda söz sahibi olan önemli bir aktör konumuna gelmiştir. Cerablus'ta yürüttüğümüz Fırat Kalkanı Operasyonu, başta ülkemizin sınır güvenliğini sağlamak, korumak, bölge ve dünya barışı için yaptığımız gayretlerin bir parçasıdır.  Pek çok alanda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sayesinde bugün devlet ve millet olarak, geleceğe güvenle bakmakta, insanımıza daha iyi hayat şartları sağlamak yolunda kararlılıkla ilerlemekteyiz.
 
Bizi biz yapan, dünyada çok farklı daha üst bir noktaya taşıyan İnanç, kültür ve medeniyetimizi inşa eden, manevi temel değerlerimizi, birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi daha da güçlendiren, Mübarek Kurban Bayramının sevincinin oluşturduğu iklimin, kardeşlik ruhunun, bu şüheda Anadolu topraklarından tüm İslam dünyasına, tüm insanlığa yayılması, dünyanın dört bir yanında zulme uğrayan, hayatını kaybeden, ailesinden vatanından, topraklarından uzaklara gitmek zorunda bırakılan mazlumların, gözyaşlarının dinmesine, onların da bu sevinci yaşamalarına vesile olmasını diliyorum.
 
Bu duygu ve düşünceler ile Tüm Tokatlı Hemşerilerimin, Azizi Milletimizin ve Tüm İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı kutlar, kardeşliğimizi daha da güçlendiren bu güzel bayram coşkusunun, ülkemize, milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini dilerim” dedi.
 

ÖNEMLİ LİNKLER