23 ve 24.Dönem AK Parti Tokat Milletvekili ve Türkiye Vakıflar Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Yüksel, bir grup üniformalı FETÖ terör örgütü ve üyesi teröristlerin ve gerçekleştirmek istediği darbe girişimini kınadı ve lanetledi.

Milletvekili Dilek Yüksel yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

"15 Temmuz'da Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde vatan haini azınlık paralel örgüt yapılanmasına ait bir grup, darbe girişiminde bulunmuştur. Ancak bu gözü dönmüş teröristlerin saldırıları, hem aziz milletimizin çelikten imanı, istiklal aşkı, vatan ve millet sevdası karşısında, hem de silahlı kuvvetler içerisindeki vatanperver Türk evlatları Mehmetçiğimiz, polisimiz, milli istihbarat teşkilatımızın tarihi duruşu ve mücadelesi ile çok şükür neticesiz kalmıştır.
 
Yeni Bir istiklal Mücadelesi veriyoruz;

Ülkemiz yeni bir istiklal mücadelesi vermektedir. 100 yıl aradan sonra Ülkemiz yeniden bir işgalle ve yeni bir istila ile karşı karşıyadır. Bölgesinde ve dünyada her alanda milletimizle birlikte devrimler gerçekleştiren Türkiye, tüm güçleriyle bu istila girişimine karşı koymuştur.

Milletimize, Milletimizin oylarıyla seçilen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Milli iradeye, Milletimizin Kalbi Türkiye Büyük Millet Meclisine kasteden hainler kaybetmişlerdir. Ezanların susturulduğu darbelerden, darbelerin ezanlarla susturulduğu bu günde ümmetin ortak duasına mazhar olmuş milletimiz her zamankinden daha güçlüdür. Hiçbir terör örgütü, terör örgütlerinin arkasındaki dış güçler milletimizin istiklalini, iradesini asla işgal edemeyecekler, teslim alamayacaklar.

Darbe girişimi ve arkasındaki asıl işgal hareketi karşısında 78 milyon hep birlikte omuz omuza, yürek yüreğe demokrasimize ve milletimizin geleceğine, istiklalimize yeni destanlar yazarak sahip çıkmaya devam edeceğiz. Vatanına, kendi insanına kurşun sıkan, tanklarla, uçaklarla millete bomba yağdıran, Meclisi Bombalayan hainleri lanetliyorum.

İç ve işgalcilerin taşeron terör örgütü olmuş paralel kirli yapının vatana ihanetinin ne boyutlarda olduğunu herkes bir kez daha gördü. Allah’ın izniyle hangi güç olursa olsun milletimiz var gücüyle tüm kirli oyunları bir bir bozacaktır.

Bu vesile ile 15 Temmuz Darbe girişimi karşısında yeni bir kurtuluş destanı yazan ölümsüz kahramanlarımız, demokrasi şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyor ailelerine ve tüm milletimize başsağlığı diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.
 

ÖNEMLİ LİNKLER