23 ve 24. Dönem Ak Parti Tokat Milletvekili Dilek Yüksel, Mevlit Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.   

Mevlit Kandilinin lütuf ve ikram gecesi olduğunu belirten Milletvekili Yüksel, "Bugün, âlemlere ve tüm insanlığa  rahmet olarak gönderilen gönüllerimizin sultanı Hazreti Peygamber Efendimizin kutlu doğum yıl dönümünün ifadesi olan Mevlit Kandiline ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.’’ Mevlit Kandilinin, lütuf, ikram ve kurtuluşla dolu olan çok önemli bir zaman olduğunu vurguladı.

Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) doğumundan itibaren insanlık için karanlık ve buhranlarla dolu bir dönemin kapandığını ve aydınlık bir dönemin başladığının altını çizen Yüksel mesajında şunlara yer verdi:

‘‘Peygamber efendimiz savaş yerine barış ve kardeşliği, toplumsal adaleti, medeniyetler çatışması yerine, tüm insanlığın bir arada huzur içerisinde yaşayabilecekleri bir dünya kurmayı hedeflemiştir. Peygamber efendimizi sevmek ve onu örnek almak demek, onun, insanlığın huzuru ve kalıcı mutluluğu için yaptığı çağrıyı günümüze taşıyarak hayatımıza yansıtmak, davranışlarımızı onun örnek ahlakına, emir ve tavsiyelerine göre şekillendirebilmek demektir.

Çünkü onun örnek hayat çizgisi, söz ve davranışlarının temsil ettiği değerler bütünü bizler ve tüm dünya  için her zaman yaşanabilir ve uygulanabilir özelliktedir. Dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına riayet etmeyi, yetim ve kimsesizlere kol kanat germeyi, ne sözle ne davranışla kimseyi incitmemeyi, iyilik yapmayı öğütleyen ve yaşayışıyla bunlara en güzel örnek olan Peygamber efendimiz (s.a.v), yetimin elinden tutmuş, kimsesizlerin kimsesi olmuş, hiç kimseyi incitmemiş, birçok kötülüklere karşı aynısıyla karşılık vermemiştir.

Mevlid Kandilinin olduğu bu gece Peygamberimiz iki cihan güneşi Hz. Muhammed (S.A.V)’in âlemleri şereflendirdiği gecedir. Peygamberler zincirinin son halkası olan Peygamberimizin doğumu, insanlık tarihinin en önemli olayıdır. İslam dini, inanç ve ahlâkı birbirine bağlamış ve en güzel ahlâk sahibi olarak da Peygamberimizi takdim etmiştir.

Hz. Muhammed (S.A.V) doğruluk, nezaket, güvenirlik, adalet, hoşgörü ve cömertlik gibi davranışlarıyla insanlığa her zaman örnek olmuştur. Bizler de Peygamber Efendimizin güzel ahlakını kendimize örnek almalı, onun ahlakıyla ahlaklanmaya çalışmalıyız. Peygamber efendimizin yolundan gitmek ve hakka karşı olan görevlerimizi yerine getirmek, bu dünyadaki en büyük vazifemiz olmalıdır.

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber efendimiz, hayatının her döneminde bizlere iyi bir yol gösterici olmuştur. Onun sünnetlerini yaşamak ve anlamak bizlerin doğru yolda ilerlemesinin en büyük teminatıdır. Bu mübarek gecede dualarla, hayırlarla, kuracağımız gönül birlikteliğiyle Mevlit Kandilini  çok iyi şekilde değerlendirmeliyiz.

Birlik ve beraberliğin, kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların bitmediği, mutlu, umutlu ve sevgi dolu, rahmetlerin yağmur gibi yağdığı bu gecede, yüreklerimizin ibadetle çarpması, gönüllerimizin bir olması dileğiyle, Tokatlı hemşerilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam Alemi’nin mübarek Mevlit Kandilini tebrik eder, ülkemiz ve tüm insanlık için mutluluk ve huzur getirmesini dilerim" dedi.
 

ÖNEMLİ LİNKLER