23 ve 24. Dönem AK Parti Tokat Milletvekili Dilek Yüksel,  Ramazan Bayramı dolayısı ile yayınladığı kutlama mesajında bayramların birlik ve beraberliğin yardımlaşma ve dayanışmanın en üst düzeye olduğu önemli ve kutsal günler olduğunu belirtti. 

Müslümanlar arasında Sevgi, barış, dostluk ve kardeşlik duygularının en üst düzeye ulaştığı, dargınların barıştığı, tüm milletin kucaklaştığı bir Ramazan Bayramı'na daha kavuşmanın mutluluğunun yaşandığını hatırlatan Yüksel,

bilhassa Gönül Coğrafyamızda, Doğu Türkistan’da, Suriye’de, Mısır’da ve dünyanın dört bir yanında, sözde medeni dünyanın gözleri önünde katledilen, zulme maruz kalan Müslüman kardeşlerimize Ramazan Bayramının huzur getirmesini temenni ettiği kutlama mesajında şunlara yer verdi:

''Manevi bakımdan daha da zenginleştiğimiz, ailemiz, dost ve akrabalarımızla birlikte geçirdiğimiz bu bayramlarda milletimiz birbirine daha çok kenetlenerek ve destek olarak dünya üzerinde eşsiz bir dayanışma örneği sergilemektedir.

Bu manevi ruhla kutladığımız her bayram bütün vatandaşlarımız için hem bütün hayatın önemli bir muhasebesidir hem de herkesin elindeki imkânlar ölçüsünde yakın çevresine destek olduğu, dünyada başka bir örneği olmayan büyük bir mutluluk tablosudur.

Bayramlar, Aziz milletimizin tüm fertlerinin arasında birlik ve beraberliğin, saygı, sevgi, yardımlaşma ve dayanışmanın arttığı müstesna günlerdir. Bu değerleri sadece bayram günlerinde değil, bu güzel değerleri tüm zamanlarda her daim anımsamak zorundayız. Bayram günlerinde mağdur ve muhtaç durumdaki yakınlarımızı, komşularımızı, yaşlılarımızı, hastalarımızı, öksüz ve yetimlerimizi ve gönül Coğrafyamızdaki kardeşlerimizin sıkıntılarını unutmadan her zaman onların yanında olduğumuzu hissettirmeli, yalnız bırakmamalıyız.
 
 Dünyada daima adaletten, barıştan, yardımlaşmadan, kardeşlik ve hoşgörüden yana olan bir milletin, Büyük bir medeniyetin mensuplarıyız. Yaşadığımız dünyanın her şeyden çok sevgi, barış ve dayanışmaya ihtiyacı vardır.

Yoksulluk, şiddet gibi tüm insanlığı yakından ilgilendiren sorunların çözümü, insanları buluşturacak, ön yargıları kıracak, mesafeleri ortadan kaldıracak bir iklimin oluşturulmasına bağlıdır. Bu anlamda bayramlar, milletimizin eşsiz ilham kaynağı ve tüm dünyaya da örnek mukaddes zamanlardır.

Toplumumuzun manevi zenginlik kaynaklarından olan bayramlar, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en iyi şekilde hissettiğimiz günlerdir. Karşılıklı sevgi ve saygıların perçinlendiği, dargınlıkların unutulduğu, milletimizin ortak duygu ve temennilerde buluştuğu bu özel günlerin,

İslam dünyasında huzur ve sükûnun bir an önce vuku bulması, barış ve kardeşlik ikliminin tekrar tesis edilmesini,  tüm insanlık için barış, kardeşlik ve hoşgörü vesilesi olmasını, milletimize umut ve  bereket getirmesini temenni eder, tüm Tokatlı hemşerilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar selam ve saygılarımı sunarım. “dedi.
 

ÖNEMLİ LİNKLER