23 ve 24. Dönem AK Parti Tokat Milletvekili Dilek Yüksel, Kadir Gecesi dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı.   

Kadir Gecesi'nin, Yüce Allah’ın insanlara sunduğu nimetlerin farkında olma zamanı olduğunu ifade eden Dilek Yüksel, "Kadir Gecesi'ni gereği gibi anlayıp hakkıyla değerlendirmenin yolunun, İslam’ın getirmiş olduğu kardeşlik, birlik beraberlik, yardımlaşma ve Yüce Kuranın getirdiği tüm evrensel çağrıları doğru anlamaktan, üzerinde derin bir şekilde düşünmekten ve Yüce Dinimiz İslam’ın manevi ikliminde yol almaktan geçer" dedi.

Milletvekili Yüksel kutlama mesajında şunlara yer verdi: “İçerisinde bulunduğumuz Ramazan ayının ve bu ayı en güzel şekilde taçlandıran Kadir Gecesi'nin tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyorum.

İçinde sonsuz rahmet ve mağfiret fırsatlarının bulunduğu Ramazan ayının sonuna yaklaştığımız şu günlerde, ramazan bayramının müjdesini, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne de kavuşmanın sevinci ve heyecanını yaşarken bir tarafta Şu mübarek aylarda kutsal gün ve gecelerde, dünyanın dört bir yanında Filistin’de, Suriye’de Mısırda birçok yerde Müslümanlar kan ağlamakta, katledilmektedir.

Temennimiz ve duamız odur ki, içerisinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi ve bu rahmet günlerinin vesilesi ile mazlum kanlarının akması bir an önce son bulur.

Yüce Allah’ın insanlığa son ilahi mesajı olarak gönderdiği; karanlık yerine aydınlığı, cehalet yerine ilmi, savaş yerine barışı, nefret yerine sevgiyi ve hoşgörüyü emreden Kutsal Kitabımızın inmeye başladığı Kadir Gecesi, dinimizce en faziletli, en kutsal sayılan gecedir.
 
Kadir Gecesi, Kuran’ın övdüğü, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, rahmet ve bereketin sağanak şeklinde yeryüzüne yağdığı, sema kapılarının tamamen açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gecedir.

Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin, sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını temenni ediyorum.

Ülkemizde ve tüm İslam âleminde ayrı bir önemi ve anlamı olan bu kutsal zamanlar, kardeşlik ve dostluk duygularımızı daha da derinleştirmek, milletçe sahip olduğumuz sevgi, saygı, dayanışma ve milletine karşı sorumluluk gibi asil duyguları, içinde yaşamakta olduğumuz güzel ülkemizin ve toplumumuzun tüm fertlerine karşı da ortaya koyabilmemiz için önemli bir fırsattır. Ramazan Ayı'nın bize kazandırdığı toplumsal değerleri daha da geliştirmemiz Ramazan Ayı dışında da bu değerlere sahip çıkmamız zorunludur.

Bu tür gün ve geceler, dini ve toplumsal hayatımızda ilahi af, mağfiret ve rahmet temennilerinin zirveye ulaşması, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının da yoğun biçimde yaşanması gereken anlardır.

Bu kutsal ve anlamlı gecenin ülkemize ve tüm insanlığa barış ve huzur getirerek, sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını diler, tüm hemşerilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Kadir Gecesi’ni en içten dileklerimle kutlarım” dedi.
 

ÖNEMLİ LİNKLER