AK Parti Tokat Milletvekili Dilek Yüksel, Ramazan Ayıyla ilgili yayınladığı mesajında Ramazan Ayının Kuran, rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı olduğunu kaydetti.  

“Ramazan ayı rahmet, bereket, kardeşlik ve yardımlaşma ayı olmasıyla ülkemiz, tüm dünya ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum” diyen Milletvekili Yüksel mesajında şunlara yer verdi.

Manevi heyecanı şimdiden bizleri ve tüm İslam Dünyasını sarmış olan kutsal Ramazan ayı, tüm bereketi ile inanmış yüreklerde mutluluk ve manevi coşkular oluşturmaktadır. 11 Ayın Sultanı olan bu kutsal ay, inananların Yüce Allah'a her zamankinden daha yakın olması, kalplerin daha da aydınlanması açısından büyük önem taşımaktadır. Rahmet, bereket, yardımlaşma, paylaşma, sabır, merhamet, birlik beraberlik, dayanışma, sevgi, saygı gibi en ulvi değerler bu ayda daha da güçlenir.

Kuran Ayı olan Ramazan, hemen her zaman o kadar rahmetle ve bereketle gelir ki, bütün insanlık ve onun manevi iklimi bu ayda kendini ve manasını bulur. Müslümanlar, Ramazan Ayının manevi atmosferinde bir şeyler duyar, bir şeyler söyler ve duygu, düşünce dünyalarında farklı edalara ulaştıklarını hissederler.
 
11 ayın sultanı olan bu kutlu misafirin sağanak halindeki rahmet hali, günlük işler içindeki gönülleri tazeler, insani değerleri, barışı ve kardeşliği özellikle de dayanışmayı öğretir.
Dünyamıza kısa süre gelip insanlığı yücelten bu değerli zaman dilimini en iyi şekilde değerlendirmek, feyiz ve bereketinden yararlanmak, istifade etmek, yakınımızda uzağımızda diğer insanlarla empati kurmak, onların halini hissetmek toplumumuzu ve dünyamızı daha da güçlendirecektir.
 
Tüm insanlığın hiçbir ayrım olmaksızın Ramazan’ı birlikte idrak etmesini, iftarların, sahurların birleştiriciliğiyle güçlenmelerini arzu ediyoruz.
Ramazan ayı insanlar arasında birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarının güçlenmesinde büyük katkı sağlamaktadır. Toplum olarak bizi biz yapan güzel değerlerimiz ve güzel geleneklerimiz Ramazan ayında tekrar yaşanmaktadır.

Bu mübarek zamanın ülkemizde ve tüm İslam âleminde oluşturduğu birleştirici gücün dünyada barışın ve huzurun hüküm sürdüğü günlerin başlangıcı olması yine en büyük temennimizdir. Biz AK Parti teşkilatları olarak her zaman olduğu gibi bu Ramazan’da da halkımızla iç içe olacağız. Onların iftar sofralarına misafir olacağız inşallah.
 
Ramazan ayının dünyamıza getirdiği tüm güzelliklerin kalıcı olması ve millet olarak birlik, beraberlik, kardeşliğimizin kuvvetlenmesine vesile olmasını diliyor, bu Mübarek Ayın TÜM Tokatlı Hemşerilerim, tüm insanlık, TÜM Müslümanlar için ve aziz milletimiz için hayırlar getirmesini diliyorum ”dedi.
 

ÖNEMLİ LİNKLER