AK Parti Tokat Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Dilek Yüksel, 7 Haziran Genel Seçimleri ile ilgili Tokat Merkez ve İlçeleri programları çerçevesinde, Zile Seçim koordinasyon Merkezinde teşkilatlarla, partililerle ve vatandaşlarla bir araya geldi.  

İlçe Başkanı Mehmet Akif Seçkin, İlçe yönetimi, kadın kolları, gençlik kolları, partililerin ve vatandaşların yoğun ilgisi ve katılımı ile gerçekleşen programda seçim çalışmaları ve gündem ilişkin konuşma ve değerlendirmeler yapıldı.

7 Haziran seçimlerine aslında sadece iki partinin katıldığını, seçimin, eski Türkiye ile yeni Türkiye'nin mücadelesi olduğunu belirten Dilek Yüksel, küresel sistemin Türkiye'ye "Gönül coğrafyasında ve dünyadaki ideallerinizden vazgeçin" baskısı ve tehditleri yaptığını kaydetti.Birinci Dünya Savaşı sonrası gönül coğrafyamızda oluşturulan statükoyu, zorba rejimleri, sömürge artığı garnizon devleti modelini reddetmesi, kitlelere bu rejimlerden kurtulma çağrıları yapması, coğrafyanın yüzyıllık esaretine son vermeye dönük güçlü bir siyasi dil üretmesi küresel güçleri rahatsız etmektedir. Türkiye kolay yolu seçebilirdi. Susar işine bakardı. Etrafıyla hiç ilgilenmezdi.

Ama o zaman iki durum çıkardı karşısına: Kürt meselesi yüzünden küçülmek zorunda kalır, yüz yıldır devam eden vesayet bir yüz yıl daha devam ederdi.

Bağımsız olmayı, büyümeyi, güçlenmeyi, yerli olmayı, kendi yolumuzu çizmeyi, coğrafyamızın gücünü öne çıkarmayı tercih ettik. Küçülerek değil büyüyerek var olma mücadelesi verdik.

İçerideki iş birlikçi hainler, darbeciler, bu büyük resmi anlamaktan yoksunlar. Günübirlik, kısa süreli hesaplara göre Türkiye’yi ve bölgeyi anlamaya ve anlatmaya çalıştılar
 
Dünyanın merkezinde, Küresel ölçekte, küresel güçlere rağmen bölgesel ölçekte dünya ölçeğinde köklü değişimler meydana getirdik. Tarih yazmak, tarih yapmak zordur, güçlü bir irade ve sabır gerektirir. İnşallah 7 Haziran bu tarihlerden biri olacak.

Bütün bunlar Türkiye karşıtlığından daha çok Partimizin Türkiye’ye kazandırdığı ideal ve misyondan duyulan korkunun, endişenin göstergeleridir. Bu endişeyi daha fazla hissedecekler. Çünkü Türkiye yolundan dönmeyecek, o tarihi dönüşümü tamamlayacak, siyasi tarihte ciddi bir kırılmaya zemin hazırlayacak Allah’ın izniyle.

Türkiye'nin bütün bu tuzakları aşıp 2023'te gerçek bir küresel güç olacak. "Hem özgürlükleri koruyacağız, hem demokrasiyi koruyacağız, hem Adnan Menderes'in açtığı çığırda kim karşımıza çıkarsa çıksın 'milli irade' diyeceğiz” dedi.

Milletvekilimiz Dilek Yüksel Zile’de, Teşkilatımızla birlikte Şehidimiz Teğmen Emre As’ın ailesini de ziyaret ederek baş sağlığı dileklerinde bulundu.   

Milletvekili Dilek Yüksel, programların sonunda Zile İlçe Başkanlığınca düzenlenen Uğur Işılak Konserine katıldı.
  
 

ÖNEMLİ LİNKLER