Gömülü resim için kalıcı bağlantıAK Parti Tokat Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Dilek Yüksel, 7 Haziran Genel Seçimleri ile ilgili Tokat Merkez ve İlçeleri programları çerçevesinde, Turhal İlçe Başkanlığı ziyareti öncesinde Turhal Seçim koordinasyon Merkezinde teşkilatlarla, partililerle ve vatandaşlarla bir araya geldi.

AK Parti Tokat Milletvekili Dilek Yüksel, TBMM'nin yeni döneminde yeni bir anayasa yapmak için 7 Haziran seçimlerinin çok hayati bir öneme sahip olduğunu söyledi. 13 yıldır ülkemizi demokratikleştirdik, zenginleştirdik, özgürleştirdik.  Ancak bunlarla yetinmeyeceğiz.

Yolsuzluğun, yoksulluğun, baskıların, darbelerin, vesayetlerin ve geri kalmışlığın canlı resmi olan eski Türkiye'nin kapıları sonsuza kadar kapansın diye yeni sivil anayasamızı da imzalayıp devletimizi halkımıza hizmetkâr yapacağız inşallah.

Zihniyet devrimi olmadan ekonomik kalkınma da refahta gelişme sağlanamaz. İnançların yasaklandığı insan hak ve özgürlüklerinin çiğnendiği hiçe sayıldığı bir yerde gelişme, adalet ve kalkınma olamaz.

Devletin, insanların inançlarına, yaşam tarzlarına, kılık ve kıyafetlerine karıştığı dönemlerin artık geride bıraktık.

Ancak şimdi bu hak ve özgürlükleri ülkemizin ve milletimizin geleceği için kayıt ve güvence altına almamız gerek.

Bugüne kadar bütün toplumsal sözleşmeleri millet adına kim yaptı? Asker yaptı. Asker geldi anayasayı, yani devletle halkın yapması gereken o sözleşmeyi kendisi yazdı. Nasıl yaptı? Halkın sorumluluk ve ödevlerini yazdı ama anayasaya baktığınızda tek bir satırında devletin sorumluluk ve ödevleri anlatılmaz.

İnşallah 7 Haziran’da devletin halkına karşı sorumluklarını görevlerini taahhüt altına alacak yeni bir sözleşme ve sonrasında Başkanlık Sistemi diyoruz.
Gömülü resim için kalıcı bağlantı
  Gömülü resim için kalıcı bağlantı
Gömülü resim için kalıcı bağlantı
  
 

ÖNEMLİ LİNKLER