AK Parti Tokat Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Dilek Yüksel, Tokat Merkez ve İlçeleri programları çerçevesinde, Pazar İlçe Başkanlığını ziyaret ettiler.  

Pazar İlçe Başkanı Mehmet Erdal Anaç, Belediye Başkanı Şerafettin Pervanlar, meclis üyeleri, ilçe yönetim kurulu, kadın kolları ve gençlik kollarının refakat ettiği ziyarette 7 Haziran seçimleriyle ilgili değerlendirmeler yapıldı.

Milletvekili Dilek Yüksel, yaptığı değerlendirme açıklamasında, Türkiye’ye dair bir heyecanı olmayan muhalefetin, kumpasçılarla  işbirliği içerisinde günü kurtarma peşinde olduğunu kaydetti.

Milletvekili Yüksel, muhalefetin bu zihniyetle iktidar olma şansının da olmadığını belirtti.
 
Seçilmiş bir cumhurbaşkanının Mısırda  idama mahkum edilmesine de tepki gösteren Milletvekili Dilek Yüksel, "Hem seçimle hem sandıkla geleceksiniz, cumhurbaşkanı seçileceksiniz, bir darbeye maruz kalacaksınız, o darbenin sonucunda da idama maruz kalacaksınız" Bu asla kabul edilemez. 


  
Yüksel, Adnan Menderes'in idam edildiğini anımsatarak şöyle devam etti:
 
" Rahmetli Adnan Menderes bu ülkede idam edildi.  Rahmetli Menderes bu ülkede 10 yıl Başbakanlık yaptı. Bugün rahmetli Menderes'i herkes hayırla ve dualarla anıyor, hatırla yad ediyor, iyiliklerle yad ediyor ama onu idama götüren anlayışların hiçbirisini hatırlamıyor.

Ayrıca bir de onları telin ediyor ve onları bir nefret anlayışıyla hatırlıyor. Şimdi bütün bunları hep beraber yaşıyoruz. 
 
Dün Menderes'in kanından beslenenler, Menderes üzerinden milli iradeye saldıranlar, bugün yine milletin iradesini söndürmeye çalışıyorlar. Millet buna müsaade etmez. Biz buna müsaade etmeyiz, hiç kimsenin bundan  şüphesi olmasın.

7 Haziran seçimleri çok önemli.

Bu gün sabahtan akşama kadar Mısırdaki darbeyi ve daha sonra verilen hukuk dışı bir idam kararını Türkiye üzerinden piyasaya süren medyayı gazeteleri kim yönetiyor. 17 ve 25 Aralık darbe girişiminde bulunan paralel yapı ve kumpasçılar, sözde halkçı ve sözde milliyetçiler aynı saftalar.

Türkiyede Kürt kardeşlerimizin hak ve özgürlükleri için mücadele veren, bölgeyi her anlamda  kalkındıran bir iktidara karşı şer güçleri aynı saftalar. Daha düne kadar kürt kelimesini kullanmayı yasaklayan bir parti MHP  bu gün kalkmış malum partiyle aynı yolda. AK Partiye karşı cephe almış Dersim katliamının mirasının sahibi bir parti CHP  yine  aynı şekilde.
 
Bunların hepsi aynı çuvalın içindedir ve bunlar maalesef bir şer odağı. Yani CHP de paralel yapı da Esad da bunun içerisinde, Manşetlerinden siyaseti çizim için tehdit imasında bulunan gazeteler de aynı safta.

Millet bu şer odaklarının gerçek yüzünü bilmektedir. Millet bu şer odaklarına, darbe sevdalılarına gerekli cevabı 7 Haziranda verecektir” dedi. 
 

ÖNEMLİ LİNKLER