Gömülü resim için kalıcı bağlantıAK Parti Tokat Milletvekili Dilek Yüksel, Tokat’ta İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen Muhammed Mursi ve İhvan Liderlerine verilen idam kararını kınama basın açıklamasına katılarak, verilen kararı kınadı ve lanetledi.  

AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, AK Parti Tokat Milletvekili Adayı Fatma Gaye Güler, AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Özlem Zengin, İl Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu, Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk, partililer ve vatandaşlar katıldı.
 
Yapılan konuşmalarda idam kararlarının Mısır'daki vahşetin tescili olduğuna değinilerek, Zulme sessiz kalmayıp meydanları terk etmeyerek, binlerce şehit vererek dünyada eşi ve benzerine az rastlanan örnek direnişe imza atanlar değil, darbeciler yargı önünde hesap vermelidir. Haklı olanları cezalar susturamaz, gerçekleri darbeciler örtemez. Mısır halkının izzetli duruşunu ve iradesini cezalar teslim alamaz” denildi.

Mursi ve Mısır halkına karşı verilen haksız ve hukuksuz kararları lanetleyen Milletvekili Dilek Yüksel, "Haklı olanlar, halkın ve Hakkın yanında olanlar böyle cezalarla susturulamaz. Son hukuksuz karar ve  emperyalist Batı'nın sessizliği, dünya sisteminin nasıl adaletsiz  ve vahşice olduğunu yeniden ortaya koydu. İran, Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve tüm Ortadoğu ülkeleri bu zulme seyirci kalırsa, tarih onları asla affetmeyecektir.

Dünya ülkeleri her zaman olduğu gibi demokrasiden yana değil darbe ve darbecilerden yana oldu. Ancak hiç kimse unutmasın ki Dünya sessiz kalsa biz sessiz kalmayacağız. " şeklinde konuştu.

Tokat Cumhuriyet Meydanı'ndaki Yeraltı Çarşısı üzerinde toplanan grup, "Mursi'ye selam direnişe selam", "Zalim Sisi, Mısır'dan defol" sloganları atarak, tekbir getirdi.

Grup adına yapılan  diğer konuşmalarda ise  Mursi ve Mısır halkına karşı verilen hukuksuz kararları ve saldırıları şiddetle kınadıklarını ve lanetlediklerini belirttiler.

 

ÖNEMLİ LİNKLER