AK Parti Tokat Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Dilek Yüksel,  Milli Eğitim Bakanlığı 'nın   ( MEB ) 2015 yılı yatırım programı kapsamında, Tokat'a 5 okul,  bir halk eğitim merkezi olmak üzere 6 eğitim kurumu için toplam 41 milyondan fazla ödenek ayrıldığını belirtti.

AK Parti Hükümeti döneminde milli eğitimin, yapılan hizmetlerden en fazla pay aldığını vurgulayan Yüksel, şunları kaydetti:

"İhtiyaç duyulan her yere gereken hizmetin getirilmesi için, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonrada gayret göstereceğiz.

MEB'in yatırım programında, Tokat Merkez 16 Derslik Anadolu Lisesi, Tokat Merkez Cumhuriyet Teknik ve Mesleki Anadolu Lise ve 1 atölye, Tokat Turhal 12 Derslikli Halk Eğitim Merkezi, Tokat Erbaa Özel Eğitim Okulu, Tokat Artova 16 Derslik Çok Programlı Lise, Tokat Reşadiye 24 Derslik 2 atölyeli Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi olmak üzere 6 proje için toplam 41 milyon ödenek ayrılmıştır" dedi.

TOKAT’A SON 13 YILDA 300 MİLYON TL’DEN FAZLA EGİTİM YATIRIMI YAPTIK

Milletvekili Dilek Yüksel, AK Parti iktidarı döneminde okullaşma oranının her geçen gün arttığına da dikkat çekerek, "Hükümet olarak her yıl bütçeden en büyük payı Milli Eğitim Bakanlığı'na ayırarak cumhuriyet tarihinde hiç bir hükümetin yapmadığını yaptık. Her alanda olduğu gibi eğitim alanındaki yatırımlarımız artarak devam edecektir " şeklinde konuştu.
 

ÖNEMLİ LİNKLER